Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server278246/ftp/migracje/serwer1552805.home.pl/autoinstalator/pejzaze-mazowieckie-niktniezostaje/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Dzień 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
RSS

Dzień 1 (8 października 2017r.)

 przewodnie do tekstu

Po trudach podróży w dniu poprzednim, nieco zmęczeni, ale pełni werwy do rozwijania swoich pasji malarskich i fotograficznych, uczestnicy wręcz rwą się do rozpoczęcia zajęć w grupach. Więc po śniadaniu i krótkim zebraniu, na którym omówiono wszelkie kwestie organizacyjne, grupa malarska wraz ze swoim instruktorem artystą plastykiem Andrzejem Laskiem udała się do „Kuźni” (jeden z obiektów kompleksu Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach), natomiast grupa fotograficzna z wykładowcami Akademii Fotografii w Warszawie panami Łukaszem Halczukiem i Arturem Świerszczem zajęła „Salę koncertową”.

Niestety pogoda nas nie rozpieszcza. Padający od ranna deszcz uniemożliwiał pracę w plenerze. W tej sytuacji niektórzy członkowie grupy malarskiej, wykorzystując krótkie przerwy w opadach, wyszli na zewnątrz celem zrobienia zdjęć, które następnie posłużyły im do wykonania szkiców. Pozostali skupili się na malowaniu martwej natury.

Z kolei w grupie fotograficznej, wykładowcy wykorzystali czas niepogody na omówienie teorii związanej z profesjonalnym wykonywaniem fotografii.

Po obiedzie uczestnicy warsztatów, Pani prezes Fundacji „Nikt nie zostaje” Jadwiga Zakrzewska, oraz kadra wysłuchali pogadanki pt. „Droga” wygłoszonej przez pana Łukasza Zakrzewskiego. Była to niezmiernie ciekawa opowieść o jego podróżach „Szlakiem Orlich Gniazd” oraz drogą św. Jakuba w Portugalii i Hiszpanii. Zainteresowanie pogadanką był bardzo duże co przejawiło się „gradem pytań”. Jednakże ostatecznie wzięły górę zasadnicze cele warsztatów, czyli rozwijanie pasji malarskich i fotograficznych i wszyscy uczestnicy warsztatów ponownie rozeszli się do swoich zajęć.

Wieczorem z kolei była „uczta” dla miłośników piłki nożnej. Ostatni mecz eliminacji mistrzostw świata „Rosja 2018”, rozgrywany przez reprezentację Polski z Czarnogórą, wywołał ogromne zainteresowanie w wśród zdecydowanej większości mężczyzn biorących udział w warsztatach. Ponieważ do oglądania meczu potrzebna jest właściwa atmosfera, wszyscy zainteresowani zebrali się w doraźnie zorganizowanej sali telewizyjnej gdzie po gorącym dopingu i zakończeniu meczu wspólnie cieszyli się ze zwycięstwa naszej drużyny 4:2 i w konsekwencji awansu do finałów mistrzostw świata.

 

 

 

Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień I
Szczegóły Pobierz obraz
 
 
Powered by Phoca Gallery
 

Patroni Medialni

ZBiAMbiale2

defence24

PortalMundurowy

 

 

Sponsorzy

 mpro

 

skm logo

 

palac

 

celstan

 

radziejowice palac small2