Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server278246/ftp/migracje/serwer1552805.home.pl/autoinstalator/pejzaze-mazowieckie-niktniezostaje/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Dzień 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
RSS

Dzień VII (14 października 2017r.)

7a


Uczestników III Malarsko – Fotograficznych Warsztatów Terapeutycznych dla weteranów misji poza granicami Polski i ich rodzin powitał, w Radziejowicach pochmurny poranek. Słońce wprawdzie próbowało przebić się przez jednolite, jasne chmury, jednak trudno było przewidzieć, czy za godzinę znów ukażą się Radziejowice pełną paletą barw, czy też zacznie siąpić deszcz.
Dzisiejsza aura miała ogromne znaczenie dla „fotografów”, ponieważ przed nimi był chyba najtrudniejszy temat, a mianowicie wykonywanie zdjęć jasnych obiektów na jasnym tle, ciemnych obiektów na ciemnym tle oraz różnych obiektów na kontrastującym tle – np. białych obiektów na czarnym tle lub czarnych obiektów na tle białym. Wykonywanie takich fotografii przy braku silnego oświetlenia, jest niezmiernie trudne. Tymczasem słońce dało rady przebić się przez gęste chmury. Członkowie grupy fotograficznej jednak nie poddali się. Ku zaskoczeniu instruktorów wyszukali zadane obiekty i wykonali dobre i bardzo dobre zdjęcia.
Z kolei w grupie malarskiej dawało się zauważyć lekkie zaniepokojenie powodowane presją czasu. Wszyscy bowiem doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że do końca warsztatów pozostały praktycznie tylko trzy dni za sztalugami. Postępujące prace powodują tymczasem, że na płótnach znajduje się coraz więcej farby, co z kolei znacznie utrudnia jej szybkie schnięcie. Powoduje to z kolei, że „malarze”, pracują niemal jednocześnie przy wszystkich namalowanych do tej pory obrazach.
Wieczorem czekało uczestników warsztatów niesamowite spotkanie z muzyką. Ponownie dzięki życzliwości dyrekcji Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, mogli oni wysłuchać koncertu „Mistrzowskie interpretacje od Vivaldiego do Widłaka” w wykonaniu tria Agata Kielar – Długosz – flet, Łukasz Długosz – flet oraz Andrzej Jungiewicz – fortepian. Było to niezwykle ciekawe połączenie muzyki klasycznej Antonio Vivaldiego i Julesa Demerssemana ze stosunkowo trudną dla większości odbiorców, muzyką współczesną Rafała Augustyna i Wojciecha Widłaka. Szczególną gratką było to, że utwory Augustyna i Widłaka miały w czasie tego koncertu swoją prapremierą.


Jedne z najtrudniejszych tematów dla fotografów – „jasny obiekt na jasnym tle” oraz „ciemny obiekt na ciemnym tle”

Pogoda znów jest dla nas łaskawa. Od rana nad Radziejowicami świeci słońce, pięknie eksponując urok pałacu, parku i stawów Domu Pracy Twórczej.
W tej sytuacji, natychmiast po śniadaniu i krótkiej wymianie wrażeń z wizyty w Warszawie poprzedniego dnia uczestnicy III Malarsko – Fotograficznych Warsztatów Terapeutycznych dla weteranów misji poza granicami Polski i ich rodzin udali się do swoich zajęć.
Dzięki temu, że w czasie podróży do Warszawy wyschły naniesione wcześniej warstwy farby, grupa malarska mogła przyspieszyć prace przy swoich obrazach. Chęć tworzenia wśród nich jest ogromna. Niektórzy rozpoczęli bowiem szkicowanie trzecich prac. Sięgnięto po dość trudne tematy jakimi jest malowanie zwierząt. Dwie członkinie tej grupy zdecydowały się namalować psa i kota.
Z kolei grupa fotograficzna szybko omówiła błędy przy portretowaniu oraz wykonywaniu jesiennych pejzaży i ruszyła w teren poszukując kolejnych obiektów do wykonywania ciekawych fotografii. Tego dnia dominującymi tematami były wykonywanie mikrofotografii oraz w dalszym ciągu portretowanie.

Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VII
Szczegóły Pobierz obraz
 
 
Powered by Phoca Gallery
 

Patroni Medialni

ZBiAMbiale2

defence24

PortalMundurowy

 

 

Sponsorzy

 mpro

 

skm logo

 

palac

 

celstan

 

radziejowice palac small2