Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server278246/ftp/migracje/serwer1552805.home.pl/autoinstalator/pejzaze-mazowieckie-niktniezostaje/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Dzień 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
RSS

Dzień VIII (15 października 2017r.)

8a


Pogoda w dalszym ciągu nas nie rozpieszcza. Wprawdzie nie pada, ale jednolita warstwa chmur powoduje, iż na dworze jest dość ponuro. Mimo niedzieli uczestnicy warsztatów nie zmniejszają tempa prac. No cóż, za dwa dni uroczyste zakończenie warsztatów i prace muszą być gotowe.
W tej sytuacji zaraz po śniadaniu część „fotografów” pojedynczo, wraz z instruktorami panami Łukaszem …….. i Arturem ………… wybiera zdjęcia, które w dniu jutrzejszym zostaną dopracowane w Akademii Fotografii w Warszawie, a następnie będą prezentowane, w trakcie uroczystości zakończenia warsztatów oraz na wystawie w Pałacu Kultury i Nauki. Nie jest łatwo. Każdy z uczestników warsztatów wykonał nawet po kilkaset fotografii, a tutaj trzeba wybrać najwyżej kilkanaście. Pozostała część grupy ponownie wyszła w plener z nadzieją, że uda im się jeszcze uchwycić jakieś ciekawe ujęcia.
Grupa „malarzy” podobnie jak wczoraj, pracuje jednocześnie na dwóch, a nawet trzech płótnach. Farby schną powoli, a prace muszą być gotowe jutro wieczorem, ponieważ muszą wyschnąć na wystawę w dniu zakończenia warsztatów. Widać wśród nich lekki pośpiech, ale nikt się nie denerwuje. Procentują dni i wieczory spędzone wcześniej w pracowni. Kierujący pracami grupy pan Andrzej Lasek jest pewny, że wszyscy zdążą na czas.

Uczestników III Malarsko – Fotograficznych Warsztatów Terapeutycznych dla weteranów misji poza granicami Polski i ich rodzin powitał w Radziejowicach pochmurny poranek. Słońce wprawdzie próbuje przebić się przez jednolite, jasne chmury, jednak trudno przewidzieć, czy za godzinę znów ukażą nam się Radziejowice pełną paletą barw, czy też zacznie siąpić deszcz.
Dzisiejsza aura ma ogromne znaczenie dla „fotografów”, ponieważ przed nimi chyba najtrudniejszy temat, a mianowicie wykonywanie zdjęć jasnych obiektów na jasnym tle, ciemnych obiektów na ciemnym tle oraz różnych obiektów na kontrastującym tle, na przykład białych na czarnym lub czarnych na białym. Wykonywanie takich fotografii przy barku silnego oświetlenia, jest niezmiernie trudne. Tymczasem słońce nie może przebić się przez chmury. Członkowie grupy fotograficznej jednak nie poddają się. Ku zaskoczeniu instruktorów wynajdują zadane obiekty i wykonują dobre i bardzo dobre zdjęcia.
Z kolei w grupie malarskiej daje się zauważyć lekkie zaniepokojenie powodowane presją czasu. Wszyscy bowiem doskonale zdają sobie sprawę, że do końca warsztatów pozostały praktycznie tylko trzy dni za sztalugami. Postępujące prace powodują, że na płótnach znajduje się coraz więcej farby, co z kolei znacznie utrudnia jej szybkie schnięcie. Powoduje to, że „malarze”, pracują niemal jednocześnie przy wszystkich namalowanych do tej pory obrazach.
Wieczorem natomiast czekało na uczestników warsztatów niesamowite spotkanie z muzyką. Ponownie dzięki życzliwości dyrekcji Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, mogli oni wysłuchać koncertu tria Agata Kielar – Długosz – flet, Łukasz Długosz – flet oraz Andrzej Jungiewicz – fortepian pt. „Mistrzowskie interpretacje od Vivaldiego do Widłaka”. Było to ciekawe połączenie muzyki klasycznej Antonio Vivaldiego i Julesa Demerssemana ze stosunkowo trudną dla większości odbiorców, muzyką współczesną Rafała Augustyna i Wojciecha Widłaka. Szczególną gratką było to, że utwory Augustyna i Widłaka miały w czasie tego koncertu swoją prapremierą.


Jedne z najtrudniejszych tematów dla fotografów – „jasny obiekt na jasnym tle” oraz „ciemny obiekt na ciemnym tle”

Pogoda znów jest dla nas łaskawa. Od rana nad Radziejowicami świeci słońce, pięknie eksponując piękno pałacu, parku i stawów Domu Pracy Twórczej.
W tej sytuacji, natychmiast po śniadaniu i krótkiej wymianie wrażeń z wizyty w Warszawie poprzedniego dnia uczestnicy III Malarsko – Fotograficznych Warsztatów Terapeutycznych dla weteranów misji poza granicami Polski i ich rodzin udali się do swoich zajęć.
Dzięki temu, że w czasie podróży do Warszawy wyschły naniesione wcześniej warstwy farby, grupa malarska mogła przyspieszyć prace przy swoich obrazach. Chęć tworzenia wśród nich jest ogromna. Niektórzy rozpoczęli bowiem szkicowanie trzecich prac. Sięgnięto po dość trudne tematy jakimi jest malowanie zwierząt. Dwie członkinie tej grupy zdecydowały się namalować psa i kota.
Z kolei grupa fotograficzna szybko omówiła błędy przy portretowaniu oraz wykonywaniu jesiennych pejzaży i ruszyła w teren poszukując kolejnych obiektów do wykonywania ciekawych fotografii. Tego dnia dominującymi tematami były wykonywanie mikrofotografii oraz w dalszym ciągu portretowanie.

Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
Dzień VIII
Szczegóły Pobierz obraz
 
 
Powered by Phoca Gallery
 

Patroni Medialni

ZBiAMbiale2

defence24

PortalMundurowy

 

 

Sponsorzy

 mpro

 

skm logo

 

palac

 

celstan

 

radziejowice palac small2